Deski do krojenia

Deski do krojenia to solidny produkt, wykonany z drewna bukowego, dębowego, jesionowego lub orzechowego. Wykonuję je w dwóch rodzajach, jako klejone (symbol #K) i w kawałku/z drewna litego (symbol #C). W obu przypadkach deski pokrywane są olejem roślinnym (olej rzepakowy Kujawski).

Przy każdej desce wskazane są jej parametry techniczne, na które składają się następujące elementy:
-grubość desek w większości przypadków jest to wartość z przedziału 2,5 – 2,8 cm;
-szerokość desek waha się w przedziale 12 – 30 cm;
-długość całkowita desek waha się w przedziale 20 – 40cm;
-długość robocza to przestrzeń na której można kroić;
-waga w kg to wartość określająca całkowity ciężar deski;
-rodzaj deski: klejona (#K) lub w kawałku – z drewna litego (#C).

W przypadku desek klejonych elementy łączone są za pomocą kleju Titebond III Ultimate, spełniającego normy wodoodporności D4 oraz amerykańskiej: ANSI/HPMA 1994 Type I water-resistant bond. Spoiny klejowe na łączeniach spełniają wymogi dotyczące kontaktu z żywnością: FDA 21 CFR 175.105.

Należy pamiętać, że po kilku razowym myciu deskę należy przetrzeć delikatnie dołączoną do deski poduszką ścierną. Widoczne na zdjęciach produkty pokryte zostały olejem rzepakowym (Kujawski). Do zakupionej deski dołączona jest instrukcja jak prawidłowo zabezpieczyć i dbać o deskę drewnianą.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy bamboodesign.pl oraz przejrzenia aktualnych ofert na allegro.pl. Dziękuję za zainteresowanie moimi produktami i zapraszam do złożenia zamówienia.