Deski do krojenia klejone

Dekoracyjna deska do krojenia to solidny produkt, wykonany z drewna bukowego, dębowego, jesionowego i / lub orzechowego.

Elementy mające kontakt z żywnością łączone są za pomocą kleju Titebond III Ultimate, spełniającego normy wodoodporności D4 oraz amerykańskiej: ANSI/HPMA 1994 Type I water-resistant bond. Spoiny klejowe spełniają wymogi dotyczące kontaktu z żywnością: FDA 21 CFR 175.105.

Należy pamiętać, że deski drewniane niezbyt dobrze znoszą kontakt z wodą, dlatego też każdą deskę należy pokryć cienką warstwą oleju (słonecznikowego, rzepakowego, lnianego itp.) i odstawić do wyschnięcia. Po kilku razowym myciu deskę należy przetrzeć delikatnie dołączoną do deski poduszką. Na życzenie, nieodpłatnie możemy dokonać olejowania deski. Widoczne na zdjęciach produkty pokryte zostały olejem rzepakowym (Kujawski). Do zakupionej deski dołączona jest instrukcja jak zabezpieczyć deskę olejem.

Pełna oferta autorskich wzorów firmy bamboodesign.pl znajduje się poniżej. Jeżeli szukasz desek do krojenia w jednym kawałku, tzw. z litego drewna to zapraszam do kliknięcia w ten odnośnik.